Aktualności

XXVIII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii. Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i kwestującym.

2. W październiku w naszej Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.15. Dzisiaj po każdej Mszy św. (oprócz 10.30 i 12.00) w Katedrze krótkie spotkanie z członkami Legionu Maryi, po Mszy św. o godz.: 10.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania, a po Mszy św. o 12.00 Koło Przewodników Terenowych PTTK O/Zamość im. Róży i Jana Zamoyskich organizuje zwiedzanie naszej Katedry.

Czytaj więcej...

XXVII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXVII Niedziela Zwykła – 6 X 2019 r.

1. W październiku w naszej Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.15, również w soboty i niedziele. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają na specjalną kartę. Na początku listopada otrzymają nagrody za zebranie największej liczby naklejek. Przypominamy też, że w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w naszej Katedrze jest odmawiany jeden dziesiątek różańca wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Serdecznie zachęcamy rodziców z dziećmi do tej wspólnej modlitwy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, a w kaplicy w Mokrem adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.30 do 13.15.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy poniedziałek na godz. 18.45, a w każdy piątek na 19.00 – na spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W najbliższą niedzielę (13 października) o godz.: 16.00 – spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach nowe osoby.

Czytaj więcej...

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

plik pdf. do pobrania>>

XXVI Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXVI Niedziela Zwykła – 29 IX 2019 r.

1. Od wtorku (1 października) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii. Wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz.: 17.15, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 18.00. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do zeszytu z religii. Na początku listopada dzieci otrzymają nagrody w trzech kategoriach – za zebranie 16-20 naklejek, 21-25 oraz powyżej 25. W kaplicy w Mokrem – różaniec codziennie o 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy w Mokrem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w godz.: 9.30-13.15. Przypominamy też, że w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w naszej Katedrze jest odmawiany jeden dziesiątek różańca wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Serdecznie zachęcamy rodziców z dziećmi do tej wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej...

XXV Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXV Niedziela Zwykła – 22 IX 2019 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 będzie poświecenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Eucharystii spotkania informacyjno-formacyjne z rodzicami oraz dziećmi. Pierwsza Komunia św. będzie w naszej Parafii 10 maja 2020 roku. Dzisiaj odbędzie się również spotkanie popielgrzymkowe Grupy Zamojskiej św. Tomasza. Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków na Mszę św. w Katedrze o godz. 12.00, po której będzie spotkanie w ogrodzie parafialnym.

2. W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w naszej Katedrze jest odmawiany jeden dziesiątek różańca wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Każdego razu za udział w tej modlitwie dzieci otrzymują naklejkę. Za zebranie największej liczby naklejek będzie dla dzieci nagroda – jednodniowa wycieczka. Serdecznie zachęcamy rodziców z dziećmi do tej wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej...

Oaza 2019

OAZA ZAPRASZA

oaza 2019

na pierwsze powakacyjne spotkanie dla Oazowiczów i chętnych poznać tę wspólnotę

miejsce i czas : piątek 16:30 sale konferencyjna przy kancelarii.

Zapraszamy dzieci już od klas III SP  i młodzież.

W naszym programie: świetni ludzie, miła atmosfera

ponadto: gorąca czekolada, kawa Cappuccino, herbata oraz coś słodkiego

XXIV Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XXIV Niedziela Zwykła – 15 IX 2019 r.

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.

2. Bardzo dziękujemy Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego za zbieranie ofiar na prace remontowo przy Katedrze podczas odpustu, złożono ofiary 2 880,00 zł.

Czytaj więcej...

XXIII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XXIII Niedziela Zwykła – 8 IX 2019 r.

1. Wczoraj obchodziliśmy Odpust Parafialny. Wiele osób skorzystało ze spowiedzi i przyjęło Komunię św. Bardzo dziękujemy za przygotowane tej uroczystości: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, klerykowi Damianowi, pani Organistce, Chórowi Parafialnemu, Strażakom z Mokrego, pani Basi za piękne dekoracje kwiatowe, Radzie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich z naszej Parafii.

2. Wielkie ,,Bóg zapłać” Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego za zbieranie ofiar na prace remontowo przy Katedrze i wszystkim, którzy przygotowali upominki i ciasto. Również serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ten cel.

Czytaj więcej...

Termomodernizacja

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Zamawiający: Parafia Katedralna Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła w Zamościu, ul. Kolegiacka 1A, 22-400 Zamość

na podstawie art. 70 1 – 70 5 ustawy Kodeks Cywilny ( Dz. U. z 1964 nr 16 poz. 93 ) ogłasza przetarg na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Prace budowlane związane z termomodernizacją niezbędne do wykonania modernizacji dziedzińca Infułatki”.
Projekt realizowany ze środków NFOŚiGW w ramach Programu Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”.

Czytaj więcej...

XXII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XXII Niedziela Zwykła – 1 IX 2019 r.

1. Przypominamy, że już trwa zwykły porządek Mszy św., czyli na tygodniu Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00, a w niedzielę i uroczystości jak dotychczas.

2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, która jest przeznaczone na WSD naszej diecezji. Bóg zapłać.

Czytaj więcej...