ZAMÓW PRZEZ INTERNET INTENCJĘ MSZY ŚWIĘTEJ 

Zamów intencję Mszy Świętej telefonicznie lub przez formularz internetowy powyżej i uczestnicz we Mszy przez transmisję na żywo, na naszej stronie parafialnej.

 tel. 601 549 171 - Ks. Maciej

tel. 692 029 717 - ks. Rajmundtel. 663 113 080 - ks. Leszek

XXVI Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXVI Niedziela Zwykła – 29 IX 2019 r.

1. Od wtorku (1 października) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii. Wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz.: 17.15, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 18.00. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do zeszytu z religii. Na początku listopada dzieci otrzymają nagrody w trzech kategoriach – za zebranie 16-20 naklejek, 21-25 oraz powyżej 25. W kaplicy w Mokrem – różaniec codziennie o 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy w Mokrem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w godz.: 9.30-13.15. Przypominamy też, że w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w naszej Katedrze jest odmawiany jeden dziesiątek różańca wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Serdecznie zachęcamy rodziców z dziećmi do tej wspólnej modlitwy.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy poniedziałek na godzinę 18.45, a w każdy piątek na spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach nowe osoby.

3. W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 są w sali konferencyjnej spotkanie oazy dzieci i młodzieży. Dzisiaj szczególnie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać bliżej tę wspólnotę. Spotkania oazowe dla dzieci z Mokrego są we wtorki o godzinie 16.00 w kaplicy.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej – próby w soboty o 8.45; a chłopców do grupy ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 9.00 – dla grupy starszej i 9.45 – dla młodszej. Zachęcamy dorosłych do naszego chóru parafialnego; próby we wtorki o 18.45.

5. Trwają zapisy do bierzmowania uczniów klas VIII SP. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii i złożyć do ks. Macieja. W następną niedzielę (6 października) po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w sali obok kancelarii.

6. W niedzielę (27 października) na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu będą odnawiały swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii (lub ich bliskich) to kancelarii lub zakrystii w celu przygotowania tej uroczystości.

7. Dzisiaj – odpust w Parafii św. Michała Archanioła; suma o godzinie 12.00.

8. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.

9. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca – o godz. 16.45 Godzina Święta, następnie różaniec i Msza św. o godz. 18.00;
I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 16.45 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie różaniec i Msza św. o godz. 18.00;
I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny i Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której procesja wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, adoracja, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski;
I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

10. W sobotę (12 października) nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rycerzy Kolumba. Zachęcamy do udziału nie tylko Rycerzy Kolumba, ich rodziny, ale wszystkich chętnych. Wyjazd o 4.00 rano, zbiórka obok dzwonnicy, koszt 70 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Halina Kamińska-Wiater, ul. Orzeszkowej
† Antoni Sowiński, Peowiaków