ZAMÓW PRZEZ INTERNET INTENCJĘ MSZY ŚWIĘTEJ 

Zamów intencję Mszy Świętej telefonicznie lub przez formularz internetowy powyżej i uczestnicz we Mszy przez transmisję na żywo, na naszej stronie parafialnej.

 tel. 601 549 171 - Ks. Maciej

tel. 692 029 717 - ks. Rajmundtel. 663 113 080 - ks. Leszek

XXVII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXVII Niedziela Zwykła – 6 X 2019 r.

1. W październiku w naszej Katedrze wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.15, również w soboty i niedziele. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają na specjalną kartę. Na początku listopada otrzymają nagrody za zebranie największej liczby naklejek. Przypominamy też, że w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w naszej Katedrze jest odmawiany jeden dziesiątek różańca wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Serdecznie zachęcamy rodziców z dziećmi do tej wspólnej modlitwy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, a w kaplicy w Mokrem adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.30 do 13.15.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy poniedziałek na godz. 18.45, a w każdy piątek na 19.00 – na spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W najbliższą niedzielę (13 października) o godz.: 16.00 – spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach nowe osoby.

3. W każdą niedzielę po Mszy św. o 10.30 są w sali konferencyjnej spotkanie oazy dzieci i młodzieży. Spotkania oazowe dla dzieci z Mokrego – we wtorki o godzinie 16.00 w kaplicy. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej – próby w soboty o 8.45; a chłopców do grupy ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 9.00 – dla grupy starszej i 9.45 – dla młodszej. Zachęcamy dorosłych do naszego chóru parafialnego; próby we wtorki o 18.45.

4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w sali obok kancelarii, a w najbliższą niedzielę (13 października) po Mszy św. o godz.: 10.30 – spotkanie samych kandydatów.

5. Dzisiaj podczas Mszy św. o 18.00 będzie w naszej Katedrze uroczysta inauguracja Dni Kultury Chrześcijańskiej; Eucharystii będzie przewodniczył Pasterz Diecezji. Po Mszy. św. będzie koncert Zespołu Wokalnego LAMD. W najbliższą niedzielę (13 października) po Mszy św. o 12.00 w ramach tej inicjatywy Koło Przewodników Terenowych PTTK O/Zamość im. Róży i Jana Zamoyskich organizuje zwiedzanie naszej Katedry. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program Dni Kultury Chrześcijańskiej na stronie Katolickiego Radia Zamość.

6. W niedzielę (13 października) w kościele św. Brata Alberta w Zamościu o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy.

7. Za trzy tygodnie w niedzielę (27 października) na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu będą odnawiały swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii (lub ich bliskich) to kancelarii lub zakrystii do 20 października – zgłoszone małżeństwa otrzymają specjalny list gratulacyjny od Pasterza Diecezji.

8. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszki na CARITAS, a w przyszłą niedzielę w Dzień Papieski na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Taca w następną niedzielę na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii.

9. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim – cena 5 zł. Można też pobrać bezpłatne czasopismo religijno-społeczne ROZTOCZAŃSKI GŁOS. Można też w zakrystii kupić kalendarze Katolickiego Radia Zamość – cena 6 zł.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Sabina Świstek, ul. Szczebrzeska
† Mieczysław Bukowski, ul. Peowiaków
† Jan Dołba, ul. Sadowa